صفحه اصلی / برنامه های لیسانس / لیسانس در اقتصاد

لیسانس در اقتصاد

خلاصه برنامه

اقتصاد، مطالعه تصمیم گیری بر چگونگی تخصیص منابع توسط مصرف کنندگان، شرکت ها و دولت ها می باشد. مطالعات اقتصادی کانونی است که به درک و تحلیل پالیسی های ملی و بین المللی، بازارهای مالی و سیستم های اقتصادی می پردازد.


شرح برنامه

پوهنځی اقتصاد با ارایه مضامین عمومی،‌ الزامی و تخصصی یک نصاب درسی منسجم را برای گسترش دانش و مهارت های محصلان تهیه نموده است تا آنها را برای فعالیت در نهادهای اقتصادی آماده سازد. زبان درسی در پوهنځی اقتصاد پوهنتون نانونت ،انگلیسی است. برای آشنایی با مضامین درسی رشته اقتصاد، کتلاگ مضامین این رشته را از بخش روبرو داونلود نمایید.


دوره تخصصی

پوهنتون نانونت دوره درسی تخصصی را برای محصلانپوهنتون نانونت دوره درسی تخصصی را برای محصلان اقتصاد که مایل به کسب دانش و مهارت های تخصصی در امور مالی و اقتصاد عمومی باشند ارایه می کند. محصلان می توانند در سمستر های پایانی دوره تحصیل، مضامین تخصصی مشخص را انتخاب کنند.

برای آشنایی با دوره های درسی رشته اقتصاد کاتولوگ پوهنتون نانونت را ذیلا مشاهده نمایید :


خلاصه دوره های درسی

تصنیف مضامین تعداد کریدت
مضامین الزامی 80
مضامین تخصصی 16
مضامین عمومی 36
مونوگراف 6
مجموع 138

معلومات مالی

پوهنتون نانونت با استفاده از ستندرد های جهانی، تحصیلات عالی با کیفیت را ارایه می نماید. ساختار هزینه برنامه نظر به کیفیت بالای علمی و ستندردهای تدریسی مدرن ترتیب گردیده است. این نهاد همواره سعی ورزیده است تا زمینه دسترسی به تحصیلات عالی را برای همه گان به صورت یکسان فراهم سازد. این نهاد برای آنعده از افرادی که با کمبود منابع مالی روبرو بوده و در عین حال میخواهند به تحصیلات عالی شان ادامه دهند زمینه های خوبی مانند ارایه بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی را فراهم مینماید تا باشد با استفاده آن بتوانند به تحصیلات عالی شان ادامه داده و زمینه رشد و پیشرفت آنها مساعد گردد. در سال ۱۳۹۷، با هزینه بیش از ۲۲ میلیون افغانی توسط پوهنتون نانونت بیش از ۱۵۰۰ محصل از این خدمات مستفید گردیدند. در سال ۱۳۹۸ این مبلغ به ۳۴ ملیون افغانی ازدیاد یافته و قرار است حدود ۲۴۰۰ محصل از این سهولت ها مستفید گردند

برنامه تحصیلی لیسانس در اقتصاد
فیس هرکریدت 3500 افغانی
فیس داخله 1000 افغانی درهرسمستر
اوسط ماهوار 10,063 افغانی
فیس مکمل دوره تحصیلی 491,000 افغانی

نوت: محتوای این بخش برای معلومات موقت به بازدید کننده گان می باشد و نظر به لزوم دید پوهنتون قابل تغییر است

13